Vstup pro abonenty:


Rychlá pomoc:


Moje publicistická revue Iglau.cz

Publicistika, revue, historie, zajímavosti. glosy, legendy...

4.8.: Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy

3.8.: Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...

2.8.: Tajemná zahrada a její zakladatel

29.7.: Most v Údolí mordů

2.12.: Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?

31.10.: Z jihlavských popravišť

29.10.: Říjen 1918 v Jihlavě...

27.10.: Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...



Denní zprávy z Vysočiny:
Nejstar?í regionální deník (zal. 1996):

28.3.: Žena za volant nesmí, přesto stále řídí, opakovaně odmítá test na drogy. Jen v březnu ji policisté zastavili čtyřikrát

28.3.: Josef Patočka z Jihlavy oslavil sté narozeniny

27.3.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl nářadí; za volantem bez řidičáku

27.3.: Staročeské Velikonoce na Michalově statku nabídnou nahlédnutí do časů před zrušením poddanství v Čechách

27.3.: Na operačních sálech v jihlavské nemocnici využívají anesteziologové nové přístroje

27.3.: Kriminalisté dopadli další distributory pervitinu

27.3.: Historii Velkého Meziříčí pomohou dětem poznávat muzejní programy

26.3.: Řidič Audi od nehody, která se stala u Šimanova, ujel. Policisté hledají svědky

26.3.: Z policejního deníku: vandal poškodil auta; při střetu osobního auta a náklaďáku utrpěli zranění čtyři lidé

26.3.: Velikonoce v Jihlavě zahájí na Zelený čtvrtek jarmark, řehtačkový průvod, velikonoční loupení vajíček i folklorní muzika




Web věnovaný
astrologii...
Provozuje:
Vitaeelhomeo Ltd.
správce stránek:
Leo |vančara
tel. 777 307 887
email: leo@cwbc.cz
URL: leo.cwbc.cz

Horoskopy | astrologie | homeopatie | homeopatický eshop | FAQ


































Astrologie | Homeopatie | O astrologii filosoficky | Zajímavosti

Zdrav. ohrožení dle data narození | Konstelace a zdravotní potíže

Sady XIV. svatých Pomocníků a jejich výpočet podle data narození

Úplné zatmění Měsíce v sobotu 10. prosinci bude v Česku viditelné jen částečně

20.9.2012

Úplné zatmění Měsíce, které nastane v sobotu 10. prosince, budou moci obyvatelé Ččeska pozorovat jen jako částečné. Měsíc totiž vyjde těsně před koncem úplného zatmění. Větší šanci spatřit celý Měsíc v zemském stínu budou mít Poláci či Slováci. O zatmění Měsíce informují astronomické servery www.aldebaran.cz a www.astro.cz.
Začátek částečného zatmění Měsíce bude ve 13.46; začátek úplného v 15.06 hodin. Měsíc vyjde 15.56, ale v 15.57 hodin začne vystupovat ze zemského stínu a zcela ho opustí v 17.18 hodin. Do 18.30 hodin bude ještě stále v polostínu Země, ale to je fáze pouhým zrakem nepozorovatelná.
Vedle potemnělého Měsíce bude zářit na západě planeta Venuše a na východě planeta Jupiter. Měsíc se bude nacházet v souhvězdí Býka mezi otevřenými hvězdokupami Hyády, Plejády a M35 v souhvězdí Blíženců.
Jelikož bude zatmění při východu Měsíce ještě za soumraku, začne se během něj, bude-li vzduch čistý, po západu Slunce na opačné straně oblohy zvedat poměrně výrazný zemský stín promítající se do atmosféry. Rozhraní mezi stínem a světlou oblohou se nazývá Venušin pás. Bývá narůžovělý, což způsobuje rozptylující se světlo zapadajícího Slunce.
Právě pod Venušiným pásem se objeví potemnělý Měsíc, na nějž dopadá tentýž stín Země, jenže přes 350 tisíc kilometrů dál. Díky této komposici bude možné zatmění pozorovat docela dobře už krátce po východu Měsíce, protože obloha v okolí potemnělého úplňku nad severovýchodním obzorem bude o dost tmavší než obloha na jihozápadě.

Další články:

Hrob E.A. Poea v Baltimotru v dne spisovatelových narozenin nedostal růži ani koňak
(20.9.2012)
Záhadný návštěvník, který každoročně nechával na hrobě slavného amerického spisovatele Edgara Allana Poea v den jeho narozenin růži a lahev koňaku, se už zřejmě nevrátí. Třetí rok po sobě se u hrobu v americkém Baltimoru neobjevil. Napsal to americký tisk.

Astronomové loni objevili 32.721 planetek
(20.9.2012)
Astronomové loni objevili 32.721 nových planetek a spočítali jejich dráhu. Celkem už jich objevili 573.294, uvedl s odvoláním na statistiku celosvětového centra pro planetky Minor Planet Center Miloš Tichý z jihočeské observatoře na Kleti, která se na sledování planetek specializuje. Planetky jsou podle Tichého malá tělesa, která se pohybují po eliptických drahách kolem Slunce a nejeví kometární aktivitu.

Úplné zatmění Měsíce v sobotu 10. prosinci bude v Česku viditelné jen částečně
(20.9.2012)
Úplné zatmění Měsíce, které nastane v sobotu 10. prosince, budou moci obyvatelé Ččeska pozorovat jen jako částečné. Měsíc totiž vyjde těsně před koncem úplného zatmění. Větší šanci spatřit celý Měsíc v zemském stínu budou mít Poláci či Slováci. O zatmění Měsíce informují astronomické servery www.aldebaran.cz a www.astro.cz.

Britský astronom a matematik Halley by oslavil 355. narozeniny
(20.9.2012)
Edmond (Edmund) Halley, britský astronom, geofysik a matematik, který dokázal, že komety obíhají po uzavřených dráhách, se narodil před 355 lety. Jeho jméno je neodmyslitelně spojeno se slavnou Halleyovou kometou.

Čtyřsetmetrový asteroid proletí v noci na středu kolem Země blíže než Měsíc
(20.9.2012)
Čtyřsetmetrový asteroid, který se blíží k Zemi, proletí v noci na středu 9. listopadu kolem Země blíže, než je od ní Měsíc. Observatoř na jihočeské hoře Kleti, která se specialisuje na pozorování planetek a komet, ho sleduje a podílela se na upřesnění jeho dráhy. Uvedl to její pracovník Miloš Tichý.

Dánský astronom a astrolog Tycho Brahe zemřel před 410 lety; pochovaný je v Praze
(20.9.2012)
Dánský astronom, astrolog a alchymista Tycho Brahe a také dvorní astronom císaře Rudolfa II., zemřel před 410 lety, 24. října 1601. Byl považován za nejlepšího a nejpřesnějšího pozorovatele oblohy, jenž byl překonán až 60 let po vynalezení dalekohledu. Brahe při práci kladl důraz na přesná systematická pozorování nebeských těles, pro která také zkonstruoval řadu přístrojů, včetně vlastní měřicí stupnice.

V sobotu možná nebe nad Evropou ozáří meteorický roj Drakonidů
(20.9.2012)
Stovky meteoritů možná v sobotu večer ozáří nebe nad Evropou, Afrikou a Blízkým východem. Podle informací amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) po sedmi letech proletí sluneční soustavou takzvané Drakonidy, roj meteoritů, jejichž původcem je kometa Giacobini-Zinner. Úkaz by mohl být viditelný mezi 22. hodinou a půlnocí SELČ.

S rostoucím stresem bude v roce 2030 bojovat s rakovinou 27 milionů lidí
(20.9.2012)
V roce 2030 bude rakovinou trpět odhadem 27 milionů lidí, tedy dvakrát více než nyní. Podle lékařů může léčba této nemoci, při níž se už dnes využívá stále větší množství nejnovějších technologií, drahých léků a vyšetřovacích metod, brzy ochromit zdravotnictví v mnoha západních zemích, protože pojišťovny už nebudou mít na ordinovanou léčbu dostatek prostředků. Varování zveřejnili britští onkologové v nejnovějším vydání lékařského časopisu Lancet.

Slovenská policie neví, jak žena uhořela
(20.9.2012)
Příběh jako z mysteriosního seriálu Akta X zaskočil slovenské policisty při vyšetřování záhadného úmrtí ženy v centru Bratislavy. Na jaře našli hasiči v jednom z bytů shořené tělo osmašedesátileté ženy, paradoxně však oheň podle portálu pluska.sk nezasáhl okolní hořlavé věci. Příčinu neštěstí policie ani po měsících zkoumání neodhalila a vyšetřování případu zastavila. Zavinění jiné osoby ale nepotvrdila.

Celou noc vládne na obloze Jupiter; vidět by mohla být i polární záře
(20.9.2012)
Noční obloze vládne Jupiter; nad ránem je vidět Mars. Měsíc se blíží novu, takže jeho svit neruší pozorování slaběji svítících nebeských těles: hvězdokup, mlhovin a galaxií. Slunce je velmi aktivní. Večer je vhodná doba k vyhledání komety Garradd a ráno už je možné spatřit kometu Honda-Mrkos-Pajdušáková. O nebeských tělesech informují servery www.astro.cz a www.observatory.cz.

V říjnu bude Jupiter nejjasnější a nejblíže Zemi
(20.9.2012)
Jupiter bude v říjnu nejblíže Zemi a bude velmi jasný. Současně je v oposici se Sluncem, takže bude na obloze zářit celou noc. Mars bude svítit v druhé polovině noci. Nejlepší podmínky pro pozorování Měsíce nastanou kolem 4. října, kdy je v první čtvrti. Z objektů hvězdného vesmíru je možné vyhledat dvojhvězdy, hvězdokupy, mlhoviny a galaxie. O situaci na oboze informují astronomické servery www.observatory.cz a www.aldebaran.cz.

Na zámku v Cholticích se podle nájemců vyskytují paranormální jevy
(20.9.2012)
Na zámku v Cholticích na Pardubicku se podle nájemců některých prostor vyskytují nevysvětlitelné paranormální jevy. Bez zjevné příčiny se vypínají, nebo naopak zapínají elektrospotřebiče a světla, mění se jejich zapojení anebo ženy pociťují nepříjemné hlazení po vlasech, i když poblíž nikdo nestojí. Poslední událostí byla svíčka hořící ráno v zámecké restauraci, i když její zhasnutí večer potvrzuje průmyslová kamera, která jiný pohyb v místnosti v noci nezaznamenala. Záhadné úkazy se na zámku objevovaly i dříve. Uvedl to provozovatel restaurace Josef Raba, který na zámku působí již 16 let.

Noční oblohu zdobí planety Saturn, Jupiter a Mars
(20.9.2012)
Na noční obloze lze pozorovat planety Saturn, Jupiter a Mars. Měsíc narůstá do první čtvrti. Roste aktivita meteorického roje Perseid. Vzdálený vesmír nabízí mlhoviny, hvězdokupy a galaxie. Aktivní Slunce má na sobě skvrny a pozorovat je také možné ranní přelety Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). O vesmírných tělesech informují astronomické servery www.observatory.cz, www.obsupice.cz a www.astro.cz.

Američtí astronomové našli asteroid, který sdílí oběžnou dráhu se Zemí
(20.9.2012)
Američtí astronomové objevili první asteroid, který sdílí se Zemí oběžnou dráhu kolem Slunce. Vesmírné těleso o průměru asi 300 metrů se pohybuje asi 80 milionů kilometrů od naší planety a nikdy se k ní nepřiblíží víc než na 20 milionů kilometrů, tedy na padesátinásobek vzdálenosti Měsíce od Země. Uvedl to server Space.com.

Na prázdninové obloze září Saturn; v srpnu vrcholí Perseidy
(20.9.2012)
Nejkrásnější planeta sluneční soustavy - Saturn - zdobí v červenci a ještě pak na počátku srpna noční oblohu. V srpnu vrcholí nejznámější meteorický roj Perseidy. Pozorování Měsíce je vhodné 6. srpna, kdy je v první čtvrti. Ze vzdáleného vesmíru je možné vyhledat hvězdokupy, mlhoviny a galaxie. O situaci na prázdninové noční obloze informují astronomické servery www.observatry.cz a www.aldebaran.cz.

Na noční obloze nejvíce září Saturn; létají meteory Eta Aquaridy
(20.9.2012)
Na noční obloze nejvíce září planeta Saturn. Měsíc je kolem novu, takže jeho svit neruší pozorování. Sledovat je možné večerní přelety Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Let raketoplánu Endeavour ke stanici byl odložen. Na Slunci je nová skupina skvrn. Vzdálený vesmír nabízí dvojhvězdy, hvězdokupy a galaxie. O vesmírných tělesech informují astronomické servery www.astro.cz a www.observatory.cz.

Na obloze září Saturn, Měsíc je v úplňku
(20.9.2012)
Na obloze září planeta Saturn, Měsíc je v úplňku, pozorovat lze jasné večerní přelety Mezinárodní vesmírné stanice (ISS); v pátek vyvrcholí meteorický roj Lyridy. Vzdálený vesmír pak nabízí dvojhvězdy a hvězdokupy. Na Slunci je možné pozorovat několik skupin skvrn. O vesmírných tělesech informují servery www.astro.cz, www.observatory.cz a www.aldebaran.cz.

Noční obloze vládne Venuše, Saturn a Jupiter
(20.9.2012)
Noční obloze nad ránem vládne Venuše; v druhé polovině noci Saturn a zvečera Jupiter. V sobotu začnou ranní přelety Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Ze vzdáleného vesmíru lze pozorovat dvojhvězdy, hvězdokupy, mlhoviny a galaxie. Více informací na www.obsupice.cz, www.astro.cz a www.observatory.cz.

Po novém roce nastane částečné zatmění Slunce
(20.9.2012)
Po novém roce, 4. ledna krátce po rozbřesku, nastane částečné zatmění Slunce. Bude jej možné pozorovat nízko nad jihovýchodním obzorem v celém rozsahu. Bude to největší částečné zatmění v Česku po osmi letech a nejvýraznější svého druhu až do roku 2026. Uvádí to server www.astro.cz.

V noci obloze vládne Jupiter; k ránu Saturn a Venuše
(20.9.2012)
V noci vládne na obloze Jupiter; k ránu jej střídají planety Saturn a Venuše. Dobře pozorovatelný je povrch Měsíce, který spěje k první čtvrti. Hartleyova kometa se vzdaluje od Země i Slunce a slábne. Dobře viditelné jsou večerní přelety Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Ze vzdáleného vesmíru astronomové doporučují dvojhvězdy, hvězdokupy, mlhoviny a galaxie. O situaci na noční obloze informují servery www.obsupice.cz a www.observatory.cz.

Návštěvníci planetária se mohou vyda do mikrokosmu a megakosmu
(20.9.2012)
Nahlédnout do dvou odlišných světů mohou návštěvníci planetária v pražské Stromovce při sledování pořadu Od mikrokosmu po megakosmos. Premieaa bude v sobotu 23. října v sále Cosmorama. Pořad se zabývá náročnými tématy, ale podle programového pracovníka planetária Jana Šifnera je srozumitelný dospělým i starším dětem.

Listopadová noční obloha nabídne Jupiter, Saturn a Venuši; Tauridy a Leonidy
(20.9.2012)
Temná obloha v listopadu nabídne planety Jupiter, Saturn a Venuši. Měsíc bude nejlépe pozorovatelný kolem 13. listopadu. Počátkem měsíce bude vrcholit meteorický roj Tauridy a 18. listopadu roj Leonidy. Vzdálený vesmír nabízí dvojhvězdy, hvězdokupy, galaxie a mlhoviny. Na možnosti pozorování vesmírných těles upozorňují astronomické servery www.observatory.cz a www.aldebaran.cz.

V noci září na nebi Merkur a Jupiter
(20.9.2012)
Noční nebe tento týden nabízí planety Merkur, Jupiter, Uran a Neptun. Pozorovat lze velmi jasné ranní přelety Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) a hvězdné soustavy vzdáleného vesmíru. Měsíc, který spěje k novu, nebude svým svitem pozorování rušit. O situaci na nebeské klenbě informují astronomické servery www.obsupice.cz a www.observatory.cz.

Na temné obloze se objevují padající hvězdy - Perseidy
(20.9.2012)
Na obloze se v noci objevují první padající hvězdy - Perseidy. Roj vyvrcholí v noci na 13. srpna, kdy bude létat mezi 1.30 a 4.00 hodinou až sto meteorů za hodinu. Uvedl to Ivo Míček ze Společnosti pro meziplanetární hmotu.

Večer na obloze září Venuše, Mars a Saturn; ráno Jupiter
(20.9.2012)
Večer na obloze září planety Venuše, Mars a Saturn, ráno pak největší planeta Jupiter. Měsíc je v úplňku. Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) se na obloze opět objeví koncem příštího týdne. Vzdálený vesmír nabízí dvojhvězdy, hvězdokupy, mlhoviny a galaxie. O situaci na noční obloze informují astronomické servery www.obsupice.cz a www.observatory.cz.

Uplynulo 80 let od objevení Pluta a jeho zařazení mezi planety
(20.9.2012)
Uplynulo 80 let od objevení Pluta a jeho zařazení mezi planety sluneční soustavy. Po šestasedmdesáti letech, kdy byla na astronomickém kongresu v Praze přijata nová definice planety, byl Pluto ze seznamu planet vyškrtnut a zařazen do nové skupiny trpasličích planet. Někdy se také hovoří o skupině plutoidů, tedy vesmírných těles podobných Plutu.

V Estonsku se léčí poraněná srdce starodávným lektvarem z mandlí
(20.9.2012)
V předvečer svátku svatého Valentina slibuje lékárna v Tallinnu založená v roce 1422, že vyléčí zlomená srdce za pomoci lektvaru z mandlí, na nějž uchovává recept až ze středověku. Informovala o tom agentura AFP.

V roce tygra by měly nastoupit vládu nečekané zvraty
(20.9.2012)
Zosobněním síly, energie a odvahy je v čínské mytologii tygr, s nímž je spojován nadcházející čínský nový rok. Letos podle lunárního kalendáře připadá na 14. února, a jak je patrné z předpovědí znalců hvězd a horoskopů, nudit se v něm rozhodně nebudeme. Rok kovového tygra bude dynamický, plný nečekaných zvratů a štěstí přinese těm, co se nezaleknou nových těžkostí a vytrvale půjdou za svým cílem.

Planetka Pluto mění během svých ročních období barvu i jas
(20.9.2012)
Pluto během svých ročních období neobvykle mění barvu a jas. Vyplývá to z výzkumů amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA).

Rok Tygra bude přát lidem samostatným a ambiciosním
(20.9.2012)
Dynamický rok plný emocí a nečekaných zvratů předpovídají pro nadcházející období znalci hvězd a zvěrokruhů. Podle astrologů se lidé budou vyrovnávat s tlakem, který stále souvisí s ekonomickou krisí. Dosahování úspěchů bude složitější než loni a souvisí to prý mimo jiné i s tím, že vládu od 13. února přebírá podle čínského horoskopu silný a energický tygr. Čísla odvozená z letopočtu 2010 přejí zejména lidem odvážným a ambiciosním.

Benedikt XVI.: Hvězda a Písmo svaté jsou dvě světla!
(20.9.2012)
Plný text - opět velmi zajímavé - promluvy papeže Benedikta XVI. při slavnosti Zjevení Páně 6. ledna 2010:

Za prstencovým zatměním Slunce musí zájemci do Afriky a Asie
(20.9.2012)
Za prstencovým zatměním Slunce, které nastane v pátek 15. ledna, budou zájemci muset cestovat do střední Afriky či jižní nebo jihovýchodní Asie. Na tento úkaz upozorňuje Česká astronomická společnost na www.astro.cz.

Uran a Neptun se dočkaly konečně hebrejských názvů
(20.9.2012)
Akademie hebrejského jazyka (האקדמיה ללשון העברית), která činí oficiální rozhodnutí, týkající se užívání hebrejštiny, dovedla ke zdárnému konci svoji snahu dát hebrejská pojmenování planetám Uran a Neptun.

Blíží se Vánoce a s nimi ožívá záhada betlémské hvězdy
(20.9.2012)
Blíží se Vánoce a s nimi ožívá záhada betlémské hvězdy, která třem mudrcům či králům z východu ukazovala cestu do Betléma, kde se narodil Ježíš. Jde-li o nebeské těleso, pak je logicky rozluštění této záhady na astronomech. A ti se o to už po staletí pokoušejí.

Léčba pomocí pijavic prožívá renesanci
(20.9.2012)
Natalja Lepjoškinová hýčká jako vlastní dítka legrační lepkavé červíky živící se kravskou krví. Nepříliš vábná lékařská terapie s pomocí pijavic je v Rusku módní praxí a její obliba roste i na Západě. Napsala to agentura AFP.

Hořící dům ve Strašicích: Poltergeist?
(20.9.2012)
V servisu ČTK mne již před nedávnem na okamžik zaujala zprávička, na níž jsem obratem zapomněl, nicméně která se mezitím stala v tomto týdnu stálicí bulvárního zpravodajství. A tak jsem se znovu, pravda, bez jakékoli znalosti místních poměrů a podrobností - a tedy jen letmo - začal o věc chvilinku zajímat. Jde o případ \"Faustova domu\" ve Strašicích na Rokycansku, kde planou elektrické rozvody, samy od sebe hoří záclony i ubrusy a kde - jak aspoň informují česká média - je údajně již nebezpečno pobývat...

Nemocný králík Ferda a Nux vomica
(20.9.2012)
Ferda je nejmladší člen naší rodiny. Je to malý, šedý a jak se ukázalo i značně inteligentní zakrslý králík, kterého přesně před rokem - jako sotva odkojeného šestitýdenního prcka - přinesla domů naše dcera, která pracuje v jednom jihlavském zverimexu...

Lidé věřili ve vampíry odpradávna; dnes se vracejí o Halloweenu
(20.9.2012)
Vampíři, vládci noci. Vyprávějí o nich legendy, knížky i filmové horory. O tom, zda je možné je potkat v reálném světě, se vedly v minulých stoletích velké spory. Nejnovější objevy vědců ukazují, že víra v existenci vampírů byla v Evropě velmi rozšířená. Zanikla s rozvojem civilisace, s nástupem elektrifikace a televize ve 20. století. Dnes se vampíři vracejí poslední říjnový den, kdy se slaví svátek Halloween.

Astrofysik Grygar dostal cenu vládní Rady pro výzkum a vývoj
(20.9.2012)
Vládní Rada pro výzkum, experimentální vývoj a inovace ocenila astrofysika Jiřího Grygara (1936) za mimořádné vědecké výsledky a popularisaci vědy. Cena se uděluje od roku 2007 a je spojena s částkou půl milionu korun. O jejím udělení Grygarovi informovala společnost Česká hlava.

V Olomouci probíhá Astrovíkend
(20.9.2012)
Astrologové, léčitelé, věštci a další představitelé esoterických disciplín z celého Česka a ze zahraničí se dnes sjeli do Olomouce na 14. ročník esoterického festivalu s názvem Astrovíkend, který hostí místní Centrum Fontána. Účastníci akce, kterých dorazilo více než 20, zájemcům radí nejen se zdravotními, ale také se životními problémy.

Astronomové objevili dvaatřicet nových planet mimo sluneční soustavu
(20.9.2012)
Evropští astronomové objevili 32 nových planet mimo sluneční soustavu, čímž počet známých takzvaných exoplanet stoupl na více než 400. Žádný z \"nováčků\" sice není hledanou druhou Zemí, některé ale mají hmotnost jen pětinásobku modré planety. Vědci na základě tohoto objevu soudí, že přes 40 procent hvězd podobných Slunci obíhají takové \"lehké\" planety.

Vatikán si připomíná Galilea a Mezinárodní rok astronomie
(20.9.2012)
Vatikán se rozhodl připomenout slavného astronoma Galilea Galileiho, který byl za života pronásledován inkvisicí, jakož i Mezinárodní rok astronomie. Uspořádal k těmto příležitostem ve Vatikánských muzeích výstavu. Informovala o tom agentura AFP.

Do Olomouce se sjedou zamíří astrologové, kartáři a léčitelé
(20.9.2012)
Do Olomouce se sjedou na dvě desítky astrologů či léčitelů, se kterými se obyvatelé a návštěvníci města budou moci poradit o svých problémech. Tradiční festival s názvem Astrovíkend se uskuteční 24. a 25. října.

NASA testuje tři technologie, jak získávat na Měsíci vodu
(20.9.2012)
Nedávné trojí potvrzení přítomnosti vody na Měsíci a páteční plánovaný dopad americké sondy, která má přinést další poznatky o výskytu životadárné tekutiny na věčném souputníku Země, přiměly americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) urychlit přípravy technologie na těžbu vody na Měsíci. Tou mají být zásobováni nejen jeho budoucí návštěvníci, ale poslouží i jako zdroj energie k dalším kosmickým letům. Podle odborného serveru space.com NASA nyní prověřuje tři způsoby, jak vodu z měsíční půdy získávat.

Nejlépe by se prý člověku mimo Zemi žilo na Saturnově měsíci
(20.9.2012)
Vědci vyvinuli nový systém, na jehož základě prý lze vypočítat nejobyvatelnější vesmírné těleso. Podle něj by se člověku ve sluneční soustavě mimo Zemi nejlépe žilo na Saturnově měsíci Enceladu - ale jen v jeho podzemí. Mars, považovaný za nejpřirozenější náhradní planetu pro pozemšťany, vyšel z těchto měření podle serveru Spiegel Online až jako třetí.

Teleskop NASA objevil u Saturnu dosud neviděný ohromný prstenec
(20.9.2012)
Největší, ale zatím nikdy neviděný prstenec kolem planety Saturn objevil Spitzerův vesmírný teleskop amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Jak napsala agentura AP, prstenec leží na nejvzdálenějším okraji Saturnova systému a jeho orbita je odkloněná o 27 stupňů od roviny hlavního prstence Saturnu.

V USA se před Halloweenem konala \"svatba upírů\"
(20.9.2012)
Při tomhle obřadu byli ženich a nevěsta velmi bledí. Ovšem nikoli strachy, ale ve snaze vypadat co nejvíc jako upíři. Jednašedesátiletý Jack Holsinger a čtyřiačtyřicetiletá Connie Spitznagelová z amerického státu Ohio se totiž rozhodli uzavřít sňatek ve stylu nadcházejícího duchařského svátku Halloween a vystrojili se k němu za upíry.

Na ranní obloze lze pozorovat tanec planet
(20.9.2012)
Na ranní obloze lze asi do 18. října pozorovat dostaveníčko (konjunkci) tří planet sluneční soustavy - Merkuru a Saturnu s Venuší. V poloovině října se k nimi připojí srpek Měsíce.

Planetárium nabízí procházku astronomickou Prahou Rudolfa II.
(20.9.2012)
Planetárium v pražské Stromovce nabízí v sobotu 26. září premiéru digitálního pořadu Praha korunovaná hvězdami. Je to původní pořad, k jehož přípravě odborní pracovníci planetária využili nového digitálního systému, který o minulém víkendu předvedli veřejnosti.

Planetárium představí nový digitální program Most mezi břehy času
(20.9.2012)
Planetárium v pražské Stromovce uvádí v neděli 27. září premiéru digitálního programu Most mezi břehy času. Informuje o tom www.planetarium.cz. Autory programu jsou odborní pracovníci planetária. Otestují jím nový počítačový systém za 25 milionů korun, s nímž minulý víkend poprvé seznámili veřejnost.

Co dělat proti mexické chřipce?
(20.9.2012)
Epidemie a zvláště pandemie jsou z astrologického hlediska vždy jakousi výzvou. Nejinak tomu jistě bude i v právě počínající pandemii takzvané \"prasečí\" neboli mexické chřipky.

Kontakt na mne
Leo P. Švančara:
Poslat email L. Švančarovi...leo@iglau.cz
Telefon na Lea Švančaru...+420 777 307 887




Další moje příspěvky:

Humoresky bedřichovské

Moje vzpomínky a sekvence z rodného jihlavského Bedřichova:
- Příběh dušičkový…

- Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

- Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

- Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

- Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

- Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

- Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

- Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

- Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

- Příběh ztraceného kocourka Mňouka…


 


Copyright © 2009-2018 Leo Pavel Švančara. All Rights Reserved. Tento web, zaměřený na témata astrologie a homeopatie je součástí homeopatického serveru XVI. Svatých pomocníků, provozovaného britskou homeopatickou společností Vitaeelhomeo Ltd.

Právě je zde on-line 2, počet návštěvníků dnes 142 (čtenářů včera: 352), čtenářů tento měsíc 9915, kartičky: 15